enfa 00989131643424 mashahirgasht@gmail.com
00989131643424 mashahirgasht@gmail.com
enfa

مجری تــور اروپـــا-سوئد دفتـــر خدمات مسافرت هوایی و جهانگـــردی مشاهیر گشت مجری تــور اروپـــا-سوئد دفتـــر خدمات مسافرت هوایی و جهانگـــردی مشاهیر گشت مجری تــور اروپـــا-سوئد دفتـــر خدمات مسافرت هوایی و جهانگـــردی مشاهیر گشت
 • ارائه دهنده خدمات:مـشـــاهیـر گشــــت
 • کشور مقصد:سوئد
 • تماس با دفتر مشاهیرگشت03136822166
 • تماس با موبایل کاری:09131643424 و 09131644673

سوئد

سوئد به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در منطقه اسکاندیناوی واقع شده است. این کشور دارای طبیعت خاص و آب و هوایی سرد است که از جزایر متعدد کوچکی تشکیل شده است. از آنجایی که این کشور جزو اتحادیه اروپا محسوب می‌شود، بنابراین تابع قوانین شینگن است. از این رو، علاقمندانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند ابتدا باید از قوانین ویزای شینگن اطلاعات کسب کنند.

اگر شهروند کشوری غیر از اتحادیه اروپا هستید و می‌خواهید از سوئد (و سایر کشورهای شینگن) بازدید کنید، ممکن است نیاز به درخواست ویزا داشته باشید.

اخذ ویزای سوئد بستگی به این دارد که اهل کدام کشور هستید. در صورتی که از یک کشور عضو شینگن اجازه اقامت دریافت کرده باشید، امکان بازدید از سوئد به مدت ۹۰ روز بدون ویزا برای شما فراهم خواهد بود. در غیر این صورت برای اقامت بیش از ۹۰ روز در سوئد، باید برای دریافت ویزای شینگن بازدید از دوستان و نزدیکان اقدام کنید.

در صورت اقامت قانونی در ایران به راحتی می‌توانید درخواست خود را برای اخذ ویزای شینگن در سفارت سوئد ثبت کنید. پس از ثبت درخواست و رزرو وقت آنلاین در وب‌سایت آژانس مهاجرت سوئد، درخواست شما به صورت خودکار به سفارت سوئد در تهران ارسال خواهد شد.

با توجه به این که سفارت سوئد تنها مرجع رسمی برای رسیدگی به برنامه‌های ویزا و تصمیم‌گیری در خصوص آن است، لذا تمام امور مربوطه در داخل ساختمان سفارت پذیرفته می‌شوند.

انواع ویزای سوئد

ویزاهای سفر به سوئد را می‌توان به طور کلی بسته به مدت اقامت متقاضی طبقه‌بندی کرد. بنابراین، ویزای کوتاه مدت (C) یا بلند مدت (D) برای انواع مختلف ویزا صادر می‌شود. این ویزاها می‌توانند در قالب ویزای یکبار ورود، دو بار ورود یا چند بار ورود برای بازدید تا ۹۰ روز در دوره‌های ۱۸۰ روزه صادر شوند. ویزای یکبار ورود همانطور که از نامش پیدا است تنها اجازه ورود برای یک بار را صادر می‌کند. در حالی که دارندگان ویزای دوبار ورود می‌توانند دو بار در بازه زمانی تعیین شده به سوئد سفر کنند و ویزای چند بار ورود امکان بازدید متوالی از سوئد را برای داوطلبان فراهم می‌کند.

با این حال، ویزای نوع C و D از رایج‌ترین ویزاهای سوئد هستند که در ادامه بیشتر درباره آن‌ها صحبت می‌کنیم.

ویزای سوئد برای اقامت کوتاه مدت – تایپ C

ویزای ترانزیت فرودگاهی سوئد

این ویزا امکان توقف در فرودگاه‌های سوئد را برای تغییر پرواز فراهم می‌کند. اما مسافر فقط می‌تواند وارد منطقه بین‌المللی فرودگاه شود، زیرا ویزای ترانزیت فرودگاهی اجازه بازدید از کشور را به دارنده آن نمی‌دهد.

ویزای تجاری سوئد

ویزای تجاری تنها برای شهروندان کشور ثالثی صادر می‌شود که مایل به داشتن ویزا با هدف انجام فعالیت‌های تجاری در سوئد هستند. دارنده ویزای تجاری می‌تواند برای شرکت در یک جلسه تجاری یا شرکت در فعالیت‌های تجاری حداکثر تا ۹۰ روز به سوئد سفر کند.

ویزای توریستی سوئد

این نوع ویزا به شهروندان کشور ثالثی داده می‌شود که تنها برای مقاصد گردشگری و تفریحی به دنبال سفر به سوئد در مدت حداکثر ۹۰ روز هستند.

ویزای بازدیدکننده سوئد

برای شهروندان کشور ثالثی که مایلند با هدف دیدار اعضای خانواده، اقوام یا دوستان به سوئد سفر کنند، اخذ این ویزا ضروری است. دارنده ویزای بازدیدکننده نمی‌تواند بیش از ۹۰ روز در منطقه شینگن بماند. همچنین، برای اخذ این ویزا به دعوت‌نامه شخصی که از آن بازدید می‌کنید نیاز است.

ویزای فرهنگی ورزشی سوئد

این ویزا برای بازدیدهای فرهنگی کوتاه مدت قابل دریافت است. دارندگان ویزای فرهنگی ورزشی می‌توانند برای شرکت در رویدادهای فرهنگی، ورزشی یا مذهبی به مدت ۹۰ روز در سوئد حضور داشته باشند.

ویزای درمان پزشکی سوئد

ویزای درمانی شهروندان کشور ثالث را قادر می‌سازد تا برای مراقبت‌های بهداشتی فوری در یکی از بیمارستان‌های سوئد بستری شوند.

ویزای سوئد برای اقامت طولانی – تایپ D

ویزای تحصیلی سوئد

این ویزا برای شهروندان کشور ثالثی صادر می‌شود که مایل به ثبت نام در یک برنامه تحصیلی در یکی از موسسات آموزشی سوئد هستند. پذیرش در یک برنامه تحصیلی معتبر از جمله الزامات اصلی دریافت ویزای دانشجویی در سوئد است.

ویزای کار سوئد

ویزای کاری برای شهروندان کشور ثالثی صادر می‌شود که واجد شرایط کار در سوئد تحت یک قرارداد رسمی کاری یا پیشنهاد الزام‌آور هستند.

ویزای جستجوی کار سوئد

این ویزا برای فارغ‌التحصیلان موسسات سوئدی صادر می‌شود که مایلند اقامت خود را برای جستجوی کار تمدید کنند.

ویزای اتحاد خانواده سوئد

ویزای اتحاد خانواده به شهروندان کشور ثالثی اعطا می‌شود که مایلند از اعضای خانواده سوئدی خود دیدن کنند. متقاضیان باید ارتباط خود را با اعضای خانواده همراه با سایر مدارک کلیدی به سفارت سوئد ارائه دهند.

ویزای تحقیقاتی سوئد

ویزای تحقیقاتی ویزایی است که برای دانشمند میهمان یا دانش‌پژوهان میهمان از کشورهای ثالث صادر می‌شود که مایل به انجام فعالیت‌های تحقیقاتی در یکی از دانشگاه‌های سوئد هستند. در این مورد نامه پذیرش از سازمان تحقیقات با جزئیات پروژه تحقیقاتی آینده نگر درخواست می‌شود.

ویزای فریلنسری سوئد

این ویزا برای اتباع کشورهای ثالثی صادر می‌شود که قصد انجام کارهای از راه دور را در سوئد دارند. با این حال، متقاضی باید الزامات خاصی مانند اثبات گواهی مربوط به شناسایی منابع لازم مربوط به فعالیت کارآفرینی، تجاری یا صنعتگری را رعایت کند. وجود منابع اقتصادی کافی نیز برای اخذ این ویزا الزامی است. ویزای فریلنسری از شروع پاندمی کرونا به عنوان یکی از ویزاهای جدید در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته به رسمیت شناخته شد.

ویزای دوره زبان سوئد

ویزای زبان نوعی ویزای آموزشی است که به اتباع خارجی اجازه شرکت در دورهای زبان را به مدت بیش از ۹۰ روز می‌دهد. ارائه نامه پذیرش در دوره برای درخواست ویزای دوره زبان الزامی است.

ویزای کارآموزی سوئد

این ویزا برای افرادی که مایل به گذراندن دوره کارآموزی در سوئد هستند، صادر می‌شود. تایید نامه/توافقنامه آموزشی از کارفرمای احتمالی شما باید در بین مدارک مورد نیاز برای درخواست شما گنجانده شود.

ویزای پارتنرشیپ سوئد

این ویزا برای همسران افرادی صادر می‌شود که قصد ملاقات از او در سوئد را دارند. مدرک تابعیت سوئدی، گواهی ازدواج و سوابق خانوادگی همسرتان از جمله مدارکی است که باید در طول درخواست خود ارائه دهید. برای صدور ویزای پارتنرشیپ، همسر شما در سوئد نیز باید درخواست خود را تقدیم سفارت کند.

ویزای مجوز کار سوئد

نامه رسمی استخدام یکی از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای مجوز کار در سوئد است. شهروندان غیر عضو اتحادیه اروپا که دارای مجوز کار هستند این حق را دارند که افراد تحت تکفل خود از جمله کودکان تا ۲۱ سال را با خود به سوئد بیاورند.

ویزای بستگان سوئد

این ویزا برای بستگان افرادی صادر می‌شود که تبعه کشوری غیر از اتحادیه اروپا هستند. با این حال، کسانی که مایل به اقامت برای دوره‌های طولانی ۹۰ روز هستند باید ابتدا ویزای اقامت بازدیدکننده را دریافت کنند.

ویزای شینگن سوئد برای اقامت کوتاه مدت

ویزای شینگن به دارنده آن اجازه می‌دهد تا برای مدت کوتاهی آزادانه در منطقه شینگن گشت و گذار کنند. منطقه شینگن شامل ۲۶ کشور اروپایی است که در میان آن‌ها کنترل مرزی لغو شده است. یعنی افرادی که عضو این کشورها باشند، برای سفر به خاک کشورهای عضو نیازی به ارائه ویزا ندارند. بنابراین، مسافرانی که مایل به سفر در منطقه شینگن برای سفرهای تجاری یا توریستی هستند، موظفند ویزای شینگن را برای اقامت تا ۹۰ روز دریافت کنند. لیست کامل کشورهای شینگن شامل سوئد، اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن‌اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، و سوئیس می‌شود.

برای دریافت ویزای شینگن سوئد باید از طریق یکی از روش‌های فوق ذکر درخواست خود را ارسال کنید. در ادامه به مهمترین شرایط اخذ ویزای سوئد اشاره خواهیم کرد.

شرایط اخذ ویزای سوئد

شرایط عمومی اخذ ویزای سوئد به این شرح است که متقاضیان باید از طریق دو روش کلی نسبت به دریافت آن اقدام کنند. بهترین نوع دریافت ویزا در واقع ویزای کوتاه مدت یا نوع C است که به بستگان و گردشگران اعطا می‌شود. با توجه به سختگیری‌های اداره مهاجرت سوئد، تنها به افرادی ویزا اعطا می‌شود که بستگان آن‌ها در سوئد باشند. این افراد باید از بستگان خود دعوتنامه رسمی دریافت کنند. همچنین نخبگان، پزشکان متخصص و ورزشکاران حرفه‌ای نیز از شانس دریافت ویزای سوئد برخوردارند. برای این که با نحوه ارسال درخواست ویزای سوئد آشنا شوید، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

مراحل اخذ ویزای سوئد

طبق دستور مقامات سفارت سوئد، متقاضیان جهت دریافت ویزای سوئد باید ابتدا باید وقت قبلی داشته باشند. برای رزرو آنلاین وقت سفارت باید به وب‌سایت Migrationsverket مراجعه و در بخش اپلای گزینه Apply for permit را انتخاب کرد.

انتخاب هدف سفر

اکنون منویی برای شما باز می‌شود که مطابق با هدف خود باید یکی را انتخاب کنید. بهترین گزینه انتخاب برای افرادی که قصد بازدید از سوئد را دارند، ویزای توریستی یا تفریحی است که با اعتبار حداکثر ۹۰ روز صادر می‌شود.

دریافت دعوتنامه معتبر از کشور سوئد

طبق قوانین دولتی کشور سوئد، تمامی متقاضیانی ایرانی که قصد سفر توریستی یا تفریحی به این کشور را دارند باید از دوستان و یا اقوام مقیم خود در سوئد دعوتنامه رسمی دریافت کنند. به همین سبب ضمیمه کردن فرم دعوتنامه با کد ۲۴۱۰۱۱ به همراه کپی مدارک هویتی مانند پاسپورت، کارت ملی و سایر مدارک الزامی است. فرد دعوت‌کننده در سوئد برای سهولت کار می‌تواند کارهای دعوتنامه را به صورت شخصی انجام دهد؛ به گونه‌ای که با مراجعه به سازمان Swedish Tax Agency باید درخواست گواهی شخصی (personbevis) را با عنوان Invitation خود ارائه دهد.

ارائه نامه تمکن مالی

با توجه به این که در سال‌های گذشته برخی از متقاضیان سودجو هنگام ورود به خاک سوئد سعی در فریب این کشور برای دریافت اقامت پناهندگی و … داشته‌اند، اداره مهاجرت سوئد تنها به کسانی ویزا ارائه می‌دهد که از تکمن مالی مناسبی برخوردار باشند. به همین منظور، فرد متقاضی جهت اقامت ۹۰ روزه یا بیشتر در سوئد باید اقدام به ارائه اسناد مالی معتبر جهت اثبات توانایی پوشش هزینه‌های سفر و اقامت در طول این مدت کند.

طبق به‌روزرسانی قوانین مهاجرتی سوئد، افراد برای هر روز اقامت در این کشور باید مبلغ ۴۵۰ کرون بوجه داشته باشند بنابراین برای اقامت به مدت ۹۰ روز فرد متقاضی نیاز به بودجه‌ای معادل ۴۰۵۰۰ کرون دارد. البته این مقدار برای برخی از افراد مانند کودکان ممکن است کمتر باشد.

تکمیل فرم درخواست ویزای سوئد

اداره مهاجرت سوئد به منظور شناسایی کامل متقاضیان، اطلاعاتی را از او خواستار می‌شود. برای این کار فرد متقاضی باید به سوالات زیر پاسخ درست دهد. در غیر این صورت به عنوان عنصر نامطلوب شناخته خواهد شد.

 • هدف از بازدید شما از کشور سوئد چیست؟
 • تا چه مدت قصد اقامت در کشور سوئد را دارید؟
 • حامیان شما در سوئد چه کسانی هستند و در این مدت چگونه شما را حمایت مالی و معنوی می‌کنند؟
 • پاسپورت شما تا کی اعتبار دارد؟ (باید حداقل دارای هفت ماه اعتبار باشد)
 • آیا پس از بازدید از سوئد قصد سفر به کشور دیگری را دارید یا به مبدا اصلی خود بازمی‌گردید؟
 • پس از ورود به خاک سوئد قصد انجام چه کاری را دارید؟

ارزیابی مدارک توسط سفارت سوئد

پس از تکمیل تمامی فرم‌ها، در نهایت سفارت و کنسولگری سوئد نسبت به درخواست متقاضی تصمیم خواهد گرفت. در صورتی که با درخواست شما موافقت شود، سفارت مجوزی با علامت (permitmark) به فرد متقاضی اعطا می‌کند. در این مجوز تمامی اطلاعات اعم از مدت زمان اعتبار ویزا، نحوه رفت و آمد در کشور و … درج می‌شود. در صورتی که فرد موفق به دریافت ویزای سوئد نشود می‌تواند تا یک هفته نسبت به آن اعتراض کند. او باید دلیل اصلی ریجکت شدن خود را در نامه اعتراض شرح دهد و سپس مدارک را به بخش Migration Court سفارت سوئد ارسال کند.

دریافت وقت سفارت سوئد

بنابر اطلاعات وب‌سایت Migrationsverket، افرادی که مایل به اخذ ویزای سوئد هستند ابتدا باید اقدام به دریافت ویزای کوتاه‌مدت کنند. برای این کار کافی است به صورت آنلاین نسبت به رزرو آنلاین وقت سفارت سوئد اقدام کرد. سپس باید تمامی فرم‌ها را تکمیل کنید و مدارک خواسته شده را روی سایت آپلود کرد. پس از اتمام این موارد ضروری است تا فرم تاییدیه آن را پرینت بگیرید و در موعد مقرر به سفرات سوئد در ایران مراجعه کنید. خوشبختانه سفارت سوئد در حال حاضر به دلیل اوج گرفتن پیک کرونا شرایط را برای مصاحبه آنلاین فراهم کرده است. لذا هنگام اراسل درخواست می‌توانید این گزینه را فعال کنید. هزینه دریافت وقت برای مصاحبه برای بزرگسالان ۶۰ یورو و برای برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو خواهد بود. از این رو، توصیه می‌شود اطلاعات خود را هنگام ارائه درخواست به درستی وارد کنید، زیرا در صورت مغایرت باید این هزینه یک بار دیگر پرداخت کنید.

پس از تکمیل فرم‌ها و پرداخت هزینه، زمانی به متقاضی برای حضور در سفارت سوئد اختصاص می‌یابد. فرد متقاضی موظف است در روز و ساعت مشخص شده همراه با تمامی مدارک مورد نیاز اعم از پاسپورت معتبر برای پیگیری سایر مراحل هویتی نظیر انگشت‌نگاری، عکسبرداری و بیومتریک در محل سفارت سوئد حاضر شود.

گرفتن ویزای سوئد چقدر طول می‌کشد؟

 

پس از حضور در سفارت سوئد و ارائه مدارک، چیزی حدود ۱۴ الی ۲۱ روز کاری زمان می‌برد تا ماموران سفارت نظر نهایی خود را نسبت به درخواست متقاضی اعلام کنند. در شرایط خاص این زمان ممکن است تا ۶۰ روز نیز طول بکشد. فرد متقاضی برای دریافت جواب باید با در دست داشتن کارت شناسایی و رسید درخواست ویزا به سفارت این کشور مراجعه کند.

قیمت ویزای سوئد چقدر است؟

توجه داشته باشید که در صورت صرف نظر کردن از درخواست، هیچ هزینه‌ای به شما عودت داده نمی‌شود. بنابراین، پیش از ارائه درخواست خود حتما به این موضوع توجه داشته باشید. هزینه اخذ ویزای سوئد بسته به شرایط سنی متفاوت است:

 • افراد ۱۲ سال یا بالاتر: ۶۰ یورو
 • کودکان ۶ تا ۱۱ سال: ۴۰ یورو
 • کودکان زیر پنج سال: رایگان

پرداخت آنلاین هزینه ویزا

هنگامی که فرد متقاضی اقدام به ارائه درخواست ویزای سوئد می‌کند، می‌تواند تمامی هزینه‌ها را به صورت آنلاین پرداخت کند. این موضوع برای ارائه درخواست تمدید ویزا نیز صادق است.

پرداخت هزینه ویزا در سفارت یا کنسولگری

در صورتی که افراد تمایلی به پرداخت آنلاین هزینه‌های ویزا ندارند، می‌توانند این کار را در محل سفارت به صورت حضوری انجام دهند.

اخذ ویزای سوئد بدون هزینه

اداره مهاجرت سوئد برای برخی از متقاضیان تخفیف‌های ویژه‌ای را لحاظ کرده است. این افراد عبارت‌اند از:

 • کودکان زیر ۶ سال
 • دانش‌آموزان، دانشجویان و اساتید که برای اهداف آموزشی به سوئد سفر می‌کنند.
 • محققان
 • نمایندگان سازمان‌های غیرانتفاعی

هزینه‌ تمدید ویزای سوئد

 • تمدید ویزا برای پناهجویان در شرایط جنگی و اقدامات بشردوستانه: رایگان
 • تمدید ویزا در صورت ارائه دلایل قانع‌کننده: ۳۰ یورو

هزینه درخواست مجوز بازدیدکننده

 • برنامه‌های مربوط به مجوزهای بازدیدکننده کودک، ۷۵۰ کرون (معادل ۸۶ دلار آمریکا)
 • برنامه‌های مربوط به مجوزهای بازدیدکننده بزرگ‌سالان: ۱۵۰۰ کرون (معادل ۱۷۲ دلار آمریکا)

مدارک ویزای سوئد

 • دانلود فرم درخواست ویزای سوئد
 • دو قطعه عکس پرسنلی
 • ارائه پاسپورت معتبر گذرنامه و کپی ویزاهای قبلی (در صورت وجود)
 • ارائه بیمه درمانی مسافرتی
 • ارائه مدارک مورد نظر به منظور اثبات اهداف شما از سفر به سوئد
 • ارائه پرینت هتل رزرو شده یا مکانی که قصد اقامت در آن را دارید
 • ارائه پرینت رزرو بلیت پرواز با تاریخ و شماره پرواز
 • ارائه نسخه‌ای از رزرو بلیت برگشت
 • ارائه مدارک مربوط به همراهان (سند ازدواج، شناسنامه فرزندان، شناسنامه فوت همسر و … در صورت وجود)
 • دانش‌آموزان و دانشجویان: نامه انتخاب واحد در دانشگاه مربوطه، ارائه نامه تأیید از مدرسه یا دانشگاه
 • در صورت اشتغال: پرینت قرارداد استخدام، گواهی عدم اعتراض از سوی کارفرما، فرم اظهارنامه مالیات بر درآمد، صورت‌حساب بانکی 6 ماه اخیر
تـــــور اروپا- تور سوئد
مجری تور: مشـــــاهیـــــرگشــــــت
سفر به سوئد
مجری تور: مشاهیر گشت

راه های ارتباطی با مشاهیر گشت:

WeChat   

Telegram

WhatsAPP

imo

09131643424, 09131644673

mashahirgasht@gmail.com   

× How can I help you?